Kā ietaupīt uz elektriskās apsildes?
Šobrīd arvien vairāk un vairāk dzīvojamie un rūpniecības objekti izmanto elektroenerģijas apsildes sistēmas. Elektriskajai apsildei ir vairākas priekšrocības, no kurām lielākas ir ekoloģiskums, drošība, kompaktums, ekspluatācijas vienkāršība un vieglums.
- Kā arī pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām, kuras izmanto elektrisko apsildes sistēmu izstrādē un projektēšanā, arvien retāk nākas apgalvot, ka šis apkures veids ir dārgs. Turklāt, eksistē vairāki veidi, kas atļauj nozīmīgi samazināt izdevumus, izmantojot šīs sistēmas.
Telpu elektriskās apsildes elektroenerģijas taupīšanas galvenās metodes ir telpu papildu siltināšana, termostatu un kontrolieru izmantošana, kas ļauj uzturēt minimālu temperatūru periodiski tukšās telpās, vai automātiski ieslēgt vai izslēgt apsildes ierīces, kā arī iestatīt noteiktu temperatūru nepieciešamajā laikā vai noteiktos intervālos.
Rūpniecības uzņēmumu elektriskā apsilde
Rūpniecības uzņēmumos elektrisko apsildi visbiežāk izmanto, lai:
- nodrošināt ūdens cauruļvadu nesasalšanu;
- aizsargāt no parafinizācijas naftu saturošas vielas;
- novērst kondensāta rašanos;
- iestatīt un uzturēt ražošanas procesa vēlamo temperatūru;
- aizsargāt pret ledus veidošanos un sniega uzkrāšanos ražošanas teritorijās;
- aizsargāt no augsnes apjoma palielināšanās tās samitrināšanas gadījumā zem kriogēno iekārtu pamatiem.
Lietojot rūpnieciskās elektriskās apsildes iekārtas, ietaupījums tiek nodrošināts, konkrētiem objektiem un nosacījumiem izvēlējoties vispiemērotākās apsildes sistēmas.
- Visizplatītākas sistēmas ir sistēmas ar pretestības kabeli, pašregulējošo kabeli, kā arī induktīvās-pretestības sistēmas (skin-sistēmas).
Bet galvenais ietaupījuma nosacījums ir pareizi izvēlēts elektriskas apsildes vadības panelis (tā aparatūras daļa). Mūsdienās vadības paneļu aprīkojums atļauj automatizēt un optimizēt praktiski visus elektriskās apsildes procesus un nosacījumus.
Piemēram, apsildes intensitāte, jeb objektu apsildes atslēgšanu vai ieslēgšanu var veikt automātiski, atkarībā no apkārtējās vides temperatūras un izvirzītajiem parametriem, tādējādi nodrošinot minimālu enerģijas patēriņu pie nemainīgas jaudas. Vadības ierīces atļauj kontrolēt un uzraudzīt apsildes iekārtas, vienlaikus nodrošinot ātru strāvas noplūdes atklāšanu, tādējādi izvairoties no elektroenerģijas zudumiem un ar tiem saistītām finanšu izmaksām.