Jaudas sadales skapji

Jaudas sadales skapis ir ierīce, kas ir paredzēta, lai veiktu elektroenerģijas ievadi un pārdali, aizsargājot elektroiekārtas un elektrolīnijas no strāvas pārslodzes un strāvas īssavienojumiem. Bez tam jaudas sadales skapji ļauj uzskaitīt enerģijas patēriņu, aprīkojot tos ar elektroenerģijas uzskaites bloku.

Jaudas sadales skapis ir vispārīgs termins, speciālas iekārtas grupas nosaukums, kas ietver tādas ierīces, kā jaudas sadales skapji, uzskaites un sadales skapji, ievades un sadales skapji, apgaismojuma skapji, dzīvokļu skapji, stāvu skapji un citu veidu elektriskie skapji, kas aprīkoti ar elektriskām ierīcēm un aprīkojumu, kas ir paredzētas dažādiem mērķiem.

Jaudas skapju konstrukcija

Tāpat kā citas sadales iekārtas, jaudas sadales skapji tiek samontēti no speciālām elektriskām ierīcēm, kuru komplektācija ir atkarīga no prasībām konkrētiem objektiem un pasūtītāja vēlmēm. Ierīces tiek uzstādītas skapja iekšpusē, kurš ir izgatavots no metāla loksnēm. Skapja durvīs, lai atvieglotu uzturēšanas un vizualizācijas darbus, izvada gaismas indikatorus, vadības blokus, iekārtas, indikatorus un kontroles-mērīšanas ierīces skalas.

Jaudas sadales skapjus bieži aprīko arī ar kopējo slēdzi, kas atslēdz visas elektroiekārtas esošā objektā no elektrības tīkla, un, attiecīgi pilnībā atslēdz visas elektriskās ierīces, ko izmanto objektā.

Šī funkcija ir noderīga gadījumā, ja rodas avārijas situācija, jo pilnīga elektroenerģijas atslēgšana šādās situācijās palīdz izvairīties no nevēlamām avārijas sekām un aizsargāt elektroiekārtas, elektroierīces, no salūšanas un pārdegšanas. Iespējama arī slēdžu uzstādīšana atsevišķām elektroiekārtu grupām, atdalītām pēc uzstādīšanas